Reklama | Kontakt |
Średnia ocena: 9.1/10
na podstawie 14 opinii gości

Willa Lubicz ***

ul. Orłowska 43, Gdynia, nad morzem [zobacz mapę]
Przyjazd: 
Imię: 
Ilość nocy: 
Nazwisko: 
Ilość osób: 
i dzieci:
E-mail: 
Uwagi: 
noclegi w Krakowie Od 2007r. pomogliśmy znaleźć nocleg w Trójmieście dla 6093 osób.
Poleć ofertę:
Opis:
Willę Lubicz zbudował w 1936 roku Władysław Zaleski, kpt. żeglugi wielkiej, nadając jej nazwę rodzinnego herbu. Postanowiliśmy kontynuować tradycję Willi Lubicz, odtworzyć nastrój lat trzydziestych i w atmosferze domowego zacisza przenieść naszych Gości w świat morskich podróży.

Pokoje:
W 16 komfortowych, starannie urządzonych wnętrzach odnajdziecie Państwo wszystko to, co potrzebne, by poczuć się wygodnie i bezpiecznie. Wyposażyliśmy je w łącza internetowe, telewizję satelitarną, radio, minibary, a wybrane pokoje - w klimatyzację. Ilekroć do nas zawitacie, towarzyszyć Wam będzie komfort i wygoda.

Dodatkowe informacje:
W trosce o naszych Gości dołożyliśmy starań, aby czas posiłku stał się ucztą dla wszystkich zmysłów. W wykwintnym nastroju lat trzydziestych, przy cieple dobiegającym z kominka odkryjecie Państwo potrawy, których smak zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia.

Atrakcje w pobliżu:
Nasz hotel zlokalizowany jest w Gdyni Orłowie. Orłowo jest południową dzielnicą Gdyni, położoną nad samym morzem, wyróżniającą się niemal sielską atmosferą, charakterystyczną dla dzielnic willowych. Jak głosi stara legenda, dawno temu nad klifem orłowskim stoczyły długą walkę dwa wspaniałe orły. Na cześć tej walki ludzie nazwali swoją wioskę Orłowem. Kilka wieków później wioska rozrosła się w dzielnicę wielkiego miasta. Początki osady orłowskiej sięgają XIX w., kiedy to rybak Jan Adler ( niem. Jan Orzeł) założył karczmę o nazwie Adlerhorst (Orle Gniazdo), wokół której zaczęło się rozwijać niewielkie kąpielisko. W latach 20-tych i 30-tych bogaci właściciele polscy zbudowali tu wille i pensjonaty. Największą atrakcją Orłowa jest molo i plaża, których tło stanowi klifowy brzeg. Pierwsze molo zbudowano w 1928 r.: współczesne powstało w 1934 r. i służy wyłącznie spacerom. Morze jest tu płytkie, a dno usłane drobnymi kamieniami. Na lewo, w kierunku północnym plażą dociera do Klifu Redłowskiego, zwanego Orlą Głową , który stanowi część Kępy Redłowskiej. Kępa Redłowska jest najmniejszą z kęp nadmorskich rozrzuconych wzdłuż wybrzeża Bałtyku na odcinku 37 km, aż do Jastrzębiej Góry. Od 1938 r. Kępa Redłowska wchodzi w skład krajobrazowego rezerwatu przyrody, po którym można poruszać się wyłącznie wytyczonymi szlakami. Rośnie tu jarzębina szwedzka objęta ochroną gatunkową oraz brzozy, dęby i buki. Na północ od molo znajduje się tradycyjna przystań rybacka, a na plaży leżą drewniane zielono-żółte kutry, które rybacy wyciągają na brzeg przy pomocy ręcznych kołowrotów. Latem na plaży otwiera scenę gdyński teatr. Przy ulicy Zacisznej, niedaleko wylotu Orłowskiej, nad potokiem Kacza stoi niepozorny domek, w którym w latach 20-tych przebywał Stefan Żeromski, prawdopodobnie tu właśnie powstał „Wiatr od morza”. Na południe od molo, za dzielnicą willową leżą Kolibki, do których można dotrzeć malowniczą ulicą Plażową. Kolibki to nazwa prastarego zespołu dworsko-parkowego. Duże wrażenie robi XVIII-wieczna stajnia i dawna, sporych rozmiarów powozownia, w której dziś trzymane są konie ze szkółki jeździeckiej. Na tym terenie stał niegdyś dwór, w którym gościli królowie Jan III Sobieski i Stanisław Leszczyński. Na jego miejscu postawiono na początku XIX w. okazały pałac, dziś już mocno podniszczony. W Kolibkach można pojeździć konno, uzgodniwszy wcześniej warunki w biurze ośrodka jeździeckiego, które mieści się w domu nieopodal stajni.

Formularz kontaktowy
Przyjazd:     Imię:   
Ilość nocy: 
Nazwisko:   
Ilość osób: 
E-mail: 
Uwagi: 

Podobne oferty noclegów w pobliżu

 • Orbis Posejdon Gdańsk Hotel nad morzem - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Orbis Posejdon Gdańsk ***

  Położenie: nad morzem
  Cena: od 110 PLN za osobę w pokoju 2osobowym
 • Villa Baltica Hotel nad morzem - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Villa Baltica ***

  Położenie: nad morzem
  Cena: od 170 PLN za osobę w pokoju 2osobowym
 • Novotel Gdańsk Marina Hotel nad morzem - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Novotel Gdańsk Marina ***

  Położenie: nad morzem
  Cena: od 260 PLN za osobę w pokoju 2osobowym
zobacz wszystkie oferty hoteli w Gdansku, Sopocie, Gdynii i okolicach ›

Reklama

Apartamenty w Gdańsku
 
English version Villa Lubicz in english